СПОРТ, Фото и Видео

ГАЛЕРИЈА: Продолжува вардаровата победничка серија

Вардар ја оствари 10 победа по ред сезонава, и стигна до нов рекорд, 42 гола против Извиѓач во СЕХА Газпром лигата. Македонскиот првак победи со 42-30 (19-16), што беше седми триумф за Вардар во регионалното натпреварување

vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8476 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8480 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8478 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8475 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8473 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8470 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8471 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8472 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8467 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8481 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8474 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8482 vardar-izvigjach-foto-seha-12.10.2016-8466

Тренерот Раул Гонзалез реши на овој натпревар да ги одмори Арпад Штербик, Петре Ангелов, Жоан Кањељас, Иван Чупиќ и Тимур Дибиров. на нивно место во записникот се најдоа младите Даниел Ѓорѓески, Мартин Поповски и Иван Димитровски.

А младиот голман Даниел Ѓорѓески веднаш блесна. Откако го замени Страхиња Милиќ на голот во второто полувреме, „дебитантот” нанижа шест одбрани за кратко време. На крајот средбата ја заврши со 8 одбрани. На своите дебитански голови во СЕХА лигата се израдува и крилото Иван Димитровски кој трипати реализираше