Забава, Музика, Филм, ШОУ БИЗЗ

Џенифер Лопез лидер на трговија со дрога

Подгответе се да ја видите Џенифер Лопез во едно поразлично светло од она на кое сте досега навикнати.

jennifer-lopez

Дивата обично има улоги на херој или полицајка во различни серии и филмови, но сега ќе ја запознаеме како „Кралица на кокаинот“.

0812-main-jennifer-lopez-griselda-blanco-charles-tmz-magnolia-pictures-4

Имено, таа ќе се најде во улогата на Гризелда Бланко, колумбиска кралица на трговијата со дрога, во најновиот филм на HBO продукција. Ќе се потруди да ги долови подемите и падовите на Гризелда со кои таа се соочувала во 70-тите и 80-тите години. Според досегашните сознанија, божицата на кокаинот била одговорна за 200 убиства, а ја убиле на 70-годишна возраст.