Забава, Мода, Стил, ШОУ БИЗЗ

Меси го шокираше светот со новата тетоважа (Фото)

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Аргентинецот Лионел Меси има нова тетоважа, која ги засени сите негови претходни тетоважи.

Напаѓачот на Барселона ја откри новата тетоважа, која ја прекрива целата потколеница на левата нога.

Речиси целиот дел под коленото е истетовирано во црно, освен „десетката“ како заштитен знак и рачето на синот Тиего, што му беше тетовирано од претходно.

1mesi