Забава, Мода, Стил, ШОУ БИЗЗ

Совршен сексапил- Џиџи Хадид позира гола на коњ (Фото)

21-годишната манекенка Џиџи Хадид е девојката од насловната страница на декемвриското издание на  Allure магазинот. Таа даде интервју за списанието, за кое сними интересна фотосесија.

Во интервјуто Џиџи зборува за нејзината манекенска работа – за која се стремела цел живот и професија која ја сакала од мали нозе.

img-304484

За социјалната мрежа Isntagram, вели дека нема стратегија за објавување на фотографии, иако заработува и од промовирање на производи и брендови на своите фотки.

Во фотосесијата Џиџи изгледа одлично – фотографиите ги доловуваат нејзините сексапил и сензибилитет, како и природната убавина. На една од фотографиите Џиџи позира речиси комплетно гола, легната на коњ.

img-304483