Култура, Музика

Девојка без гаќички направи бум во новиот спот на ДНК „Ѕвер“(Видео)

ДНК го објави своето најново видео за песната „Ѕвер“ од новиот албум „Уште еден ден“. Во спотот се појавува манекенката Вероника Ивановска, која полугола ќе ве остави без здив.