ШОУ БИЗЗ

Сека Алексиќ откри зошто синчето го нарекува Серафим

Откако фолк-пејачката Сека Алексиќ на Инстаграм објави фотографија на која го заспива својот син Јаков, во чиј опис напиша „Добра ноќ, мој Серафиме“, на социјалните мрежи и во медиумите се поведе полемика дали Серафим му е крстеното име на нејзиниот син, а ако не е, тогаш зошто го нарекува така.

Laku noc…💙👶🏼🍼 #maminsvet #maminserafim

A photo posted by 🌟🌟🌟SEKA ALEKSIĆ🌟🌟🌟 (@seka_aleksic) on

„Жално е тоа што луѓето не знаат кој е Серафим. Тоа е име на еден ангел“, изјави објасни пејачката.