Астро, Забава

Хорор-Хороскоп: Овенот го убиваат прв, Рибата хистерично вреска

Кога би биле дел од хорор приказна, астрлогијата ја открива вашата улога, и дали ќе преживеете!

tumblr_ocs1keg3bM1rp0vkjo1_500

Овен: Оној кој го убиваат прв.

Бик: Оној кој се прибира последен и ги наоѓа сите мртви.

Близнаци: Оној кој го открива убиецот.

Рак: Оној кој вели: “Еј, кој е таму?” И убиецот ќе одговори … 🙂

Лав: Оној кој се обидува да го убие убиецот. И умира.

Девица: Оној кој се жртвува за да излезат другите.

tumblr_nr4ew3ceYX1rp0vkjo1_500

Вага: Оној кој вели: “Сите да останат смирени”. А потоа откачува.

Шкорпија: Оној кој бега кон влезната врата, наместо кон горниот кат.

Стрелец: Оној кој цело време тајно му помага на убиецот.

Јарец: Оној кој сосема случајно се нашол на местото на убиството. Лоша среќа.

Водолија: Оној што е сокрил и се обидува да се поврзе со полицијата. И токму пред да успее, убиецот му го пресекува грлото.

Риби: Оној кој вреска хистерично и при најмалиот шум.

giphy