Вести

ЖАЛНА ВЕСТ ГО ПОТРЕСЕ БАЛКАНОТ: Почина актерот Небојша Глоговац

Српскиот актер Небојша Глоговац (49) починал утринава, србски Телераф.

Од неофицијални извори се дознава дека “ тој починал утринава во Институтот за онкологија во Белград каде што беше примен како итен случај пред 10 дена.

Тогаш медиумите пишуваа дека познатиот актер е тешко болен и дека неговата здравствена состојба е многу сериозна.

Својата прва улога ја имаше во евергрин серијата „Подобар живот“, како школски другар на Слободан

Ќе остане запаметен по многуте врни улоги, во филмовите „Буре Барут“, „Кога ќе пораснам ќе бидам кенгур“ и многу други.

Почивај во Мир Легендо!