Исхрана и Рецепти

Рецепт за најсилниот природен антибиотик, кој ја лекува секоја инфекција

Природен антибиотик кој ги уништува бактериите. Има моќни антивирусни и антифунгални својства, ја зголемува циркулацијата на крвта и лимфниот тек во целото тело. Тоа е моќно оружје против кандида и сите видови вирусни, бактериски, паразитски и габични заболувања.

Состојки:
30 gr. чаша фино сецкан лук
30 gr. чаша рендан ѓумбир
2 лажици рендан рен
700 мл органски јаболков оцет
2 лажици куркума во прав или 2 парчиња куркума корен
30 gr. чаша фино сецкан кромид
2 свежи пиперки

Инструкции:
Во сад, измешајте ги сите состојки освен јаболковиот оцет. Потоа, префрлете ја смесата во тегла и истурете го оцетот за да ја наполните теглата до врвот. 2/3 од теглата треба да се состои од суви состојки, а другата третина треба да е полна со оцет. Затворете ја теглата и протресете.
Теглата треба да се чува на суво, ладно место 2 недели. Теглата треба да ја протресувате неколку пати на ден.
По две недели, исцедете ја течноста од теглата. Сувите состојки можете да ги користите при готвење.
Тоникот не треба да се чува во фрижидер, бидејќи трае долго. Ако се меша со некое маслиново масло, можете да го користите како додаток во салата, или можете да го додадете во чорби.

master-tonic-1

Употреба:
Аромата на овој антибиотик е многу силна, па по употреба, земете парче лимон или портокал, за да го смирите чувството на горење.
Земајте една лажица дневно за да го зајакнете имунолошкиот систем и да спречите обични настинки. Треба постепено да ја зголемувате дозата додека не достигнете доза од мала чаша дневно.
Во случај на сериозни инфекции и болести, земете една лажица пет до шест пати во текот на денот. Исто така, таа е совршено безбедна за бремени жени и деца, бидејќи нејзините состојки се природни и без отрови.